August 17, 2017

Turkey Artırılmış Gerçeklik Çözümleri

Artırılmış Gerçeklik Çözümleri

Yüz Efektleri

Artırılmış gerçeklikle yüz üzerinde kullanılan efektler çağımızın en popüler uygulamalarından birisi. Artırılmış Gerçeklik Çözümleri: Artırılmış gerçeklik yüzün farklı noktalarını (yüz ilinti noktaları) tanımlayarak yüz üzerinde farklı efektlerin uygulanmasına olanak sağlar.

Artırılmış Gerçeklik ÇözümleriArtırılmış Gerçeklik ÇözümleriArtırılmış Gerçeklik ÇözümleriLooksery tarafından başlatılan bu format 2015’in Eylül ayında Looksery’nin 150 milyon dolara Snapchat tarafından satın alınmasıyla oldukça yaygınlaşmıştır. Facebook ise 200 milyon dolara MSQRD’I satın alarak 2017 yılında bu filtreleri Instagram’da kullanıma sunmuştur: Artırılmış Gerçeklik Çözümleri.

Filtre (örneğin İnstagram filtreleri ya da yüz lensleri) ya da lens de denilen bu efektler Artırılmış Gerçeklik ve Yüzü iç içe geçirir.

Markalar bu formatı (Sponsorlu Lensler), Tacobell örneğinde de görüldüğü gibi, Snapchat platformunda sıkça kullanmaktadırlar.

Snapchat’in en büyük sorunu; içeriğin oluşturulması ve bu içeriğin yayılımının Snapchat tarafından kontrol edilmesidir. Ayrıca bu kampanyalar oldukça pahalıdır. Günlük maaliyetleri aşağı yukarı günlük 100,000 dolar (Coğrafı sınırlama: efektler coğrafi olarak tek bir ülkeyle sınırlandırılmıştır. Örneğin; Fransa)  ile günlük 1 M dolar (Tüm dünya, coğrafi sınırlama olmadan) arasında değişmektedir. Gönderilen mesaj ise sadece Snapchat kullanıcılarına iletilmektedir.

MoodMe çözümü

Kurulumu kolay ve ileri teknolojili bu araç takımının yüz filtreleri herhangi bir telefonda, masaüstünde, fotoğraf kiosklarında kolaylıkla kullanılabilir. Kontrol tamamen markalara ve markaların temsilcilerine verilmiştir. Böylelikle içerik ve yayın kanalı tercihlerini istedikleri gibi yapabilirler. Artırılmış gerçeliğe sahip en ileri düzeydeki yüz efektleri sayesinde yüz tanıma ve duygu tahmini yaparak kullanıcıyı duygusal olarak kendisine bağlar.

Artırılmış Gerçeklik ÇözümleriArtırılmış Gerçeklik ÇözümleriMoodMe Uzmanlığı

Size büyülü anlar yaşatacak olan bu özel efektlerin yapımı teknik bir uzmanlık gerektirir. Tıpkı mutfakta olduğu gibi, bir şefin verdiği tarif her zaman tarif kitabından alınan tariflerden daha değerlidir. Uzmanlığımız ve yüksek performanslı çözümlerimiz bütçenizi ve risklerinizi belirlemenizi kolaylaştıracaktır. Böylece mühendislerinize ve yaratıcı ekiplerinize fazla iş yükü vermenize gerek kalmayacak. Bizlerse, bize güvenerek teslim ettiğiniz projelerinizin bir parçası olmak ve size zaman kazandırmaktan oldukça mutlu olacağız. Kendi filtrelerini (artırılmış gerçeklik destekli yüz filtreleri) ve uygulamalarını geliştirmek isteyen müşterilerimize tasarım mühendisleri ve 3D animatörlerden oluşan ekibimiz gerekli desteği vermektedir… Artırılmış Gerçeklik Çözümleri!

Artırılmış Gerçeklik ÇözümleriMoodMe Teknolojisi

İki kurucu üniversite (La Sapienza Üniversitesi, Roma) profesörünün, araştırmacı ve geliştirmecilerin yirmi yıllık çalışmalarının ürünü. Avrupa ve Amerika tescilli patentler. • Video veya görüntü ile eş zamanlı yüz algılama• Göz, ağız burun ve vücut tanıma• Kitle tanımlama: yaş, cinsiyet, etnik köken tahmini• Duygu tahmini (mutluluk, üzüntü, bağlılık, ilgisizlik)• Yüz ve vücudun artırılmış gerçeklikle zenginleştirilmesi (maskeler, 3D nesneler…)  Sıfır Bulut.  API yok. MoodMe teknolojisi son kullanıcı deneyimi sunan cihazlarda %100 oranında SDK içerisinde bulunur. Bu da veriler Bulut içerisinde gezerken zaman kaybının oluşmaması demektir.   Kullanıcılarınızın gizliliği korunmaktadır: MoodMe kullanıcıların herhangi bir verisini biriktirmez. MoodMe SDK yüz ilinti noktaları, duygular, cinsiyet, yaş, etnik köken gibi sadece gerekli bilgiyi alır. Bu bilgiler müşterilerin isteğine göre şekillenir.  Kataloğumuzda 150’den fazla gerçeği artırılmış efekt bulunmaktadır. İsteğinize göre bu efektlerden sizin için de oluşturabiliriz.

MoodMe değer önerisi

Artırılmış Gerçeklik Çözümleri: Müşterileriniz için sihirli ve kişiselleştirmiş bir deneyim yaratın.

  • Uygulamalarınızda kendi efektlerinizle kendi “SnapChat”iniz olsun.
  • Tanıtım videolarınızda ya da etkinliklerinizde anahtar teslimi uygulamanız olsun.

Nerede kullanılır?

Mobil uygulamalarınızda (iOS, Android, Windows), Masaüstü bilgisayarınızda (Windows, Linux, MacOS), internet sitelerinde ya da sunucularda, fotoğraf kiosklarında ve mağazalarınızdaki herhangi bir cihazda ve ekranda.

Artırılmış Gerçeklik ÇözümleriArtırılmış Gerçeklik ÇözümleriArtırılmış Gerçeklik ÇözümleriArtırılmış Gerçeklik ÇözümleriArtırılmış Gerçeklik ÇözümleriKimler içindir?

Artırılmış Gerçeklik Çözümleri. Müşterilerimizin tek bir ortak amacı vardır: yüze uygulanan artırılmış gerçeklik sayesinde büyülü bir deneyim oluşturmak.   Müşterilerimiz farklı sektörlerden gelmektedir:

  • Dijital reklam ajansları müşterilerine marka etkileşim kampanyaları ve pazarlama uygulamaları sunmaktadır.
  • Spor dünyası taraftar desteğini, ürün satışlarını artırmakta ve sponsor tekliflerinin tanıtımını yapmaktadır.
  • Mobil uygulamalar kişiselleştirilmiş videolarla duygusal etkiyi güçlendirmek ve uygulamalarında kendilerine özel efektlerle harikalar yaratmak için bizi seçmektedir.
  • Markalar artırılmış gerçeklik sayesinde çok farklı deneyimler sunmaktadır. Kullanıcı tarafından çekilen videolu özçekim içerikleri markanın adını taşımakta ve kullanıcı bunları sosyal medyada paylaştığında markanın elçisi haline gelmektedir.
  • Moda ve kozmetik markaları, müşterilerinin sanal ortamda gözlük, makyaj ürünleri, şapkalar, takı ürünleri ve farklı saç stillerini denemesine fırsat vermektedir.
  • Kumarhaneler kazanan oyuncuların deneyimini sosyal medya üzerinden arkadaşlarıyla da paylaşabilecekleri “para yağmuru” efektleriyle artırmaktadır.
  • Turizm şirketleri ülkelerini tanıtan efektler ve nesneler ve hatta yerel ürünler sayesinde turistlerin ülkenin kültürünü daha yakından tanımasını sağlamaktadır.
  • Farmasötik laboratuvarlar doktorların, hastalıkların ve alerjilerin yüz üzerindeki etkilerini ve ürünlerinin doğru kullanımlarını hastalarına daha eğlenceli bir şekilde hastalarına anlatmalarında onlara yardımcı olmaktadır.

Artırılmış Gerçeklik ÇözümleriBugünün sihri yarının sıradanlığıdır. Zaman kaybetmeyin!

Size özel teklifimiz için bize ulaşın: sales@mood-me.com